    Samtec Inc. ZW-08-12-S-S-500-430
    Part No.:
    ZW-08-12-S-S-500-430
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-08-12-S-S-500-430.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 8POS
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.030" (26.162mm)
    Length - Post (Mating):
    0.100" (2.540mm)
    Length - Stack Height:
    0.500" (12.700mm)
    Length - Tail:
    0.430" (10.922mm)