    Samtec Inc. ZW-09-13-T-D-900-125
    Part No.:
    ZW-09-13-T-D-900-125
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-09-13-T-D-900-125.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 18POS
    Number of Positions:
    18
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    1.230" (31.242mm)
    Length - Post (Mating):
    0.205" (5.207mm)
    Length - Stack Height:
    0.900" (22.860mm)
    Length - Tail:
    0.125" (3.180mm)