    Samtec Inc. ZW-10-11-T-D-510-350
    Part No.:
    ZW-10-11-T-D-510-350
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-10-11-T-D-510-350.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 20POS
    Number of Positions:
    20
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.930" (23.622mm)
    Length - Post (Mating):
    0.070" (1.778mm)
    Length - Stack Height:
    0.510" (12.954mm)
    Length - Tail:
    0.350" (8.890mm)