    Samtec Inc. ZW-10-14-G-S-1020-170
    Part No.:
    ZW-10-14-G-S-1020-170
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-10-14-G-S-1020-170.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 10POS
    Number of Positions:
    10
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.430" (36.322mm)
    Length - Post (Mating):
    0.240" (6.096mm)
    Length - Stack Height:
    1.020" (25.908mm)
    Length - Tail:
    0.170" (4.318mm)