    Samtec Inc. ZW-10-20-G-S-788-171
    Part No.:
    ZW-10-20-G-S-788-171
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-10-20-G-S-788-171.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 10POS
    Number of Positions:
    10
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.130" (28.702mm)
    Length - Post (Mating):
    0.171" (4.343mm)
    Length - Stack Height:
    0.788" (20.015mm)
    Length - Tail:
    0.171" (4.343mm)