    Samtec Inc. ZW-10-20-G-S-800-220
    Part No.:
    ZW-10-20-G-S-800-220
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-10-20-G-S-800-220.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 10POS
    Number of Positions:
    10
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.130" (28.702mm)
    Length - Post (Mating):
    0.110" (2.794mm)
    Length - Stack Height:
    0.800" (20.320mm)
    Length - Tail:
    0.220" (5.588mm)