    Samtec Inc. ZW-12-09-G-S-200-250
    Part No.:
    ZW-12-09-G-S-200-250
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-12-09-G-S-200-250.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 12POS
    Number of Positions:
    12
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.730" (18.542mm)
    Length - Post (Mating):
    0.280" (7.112mm)
    Length - Stack Height:
    0.200" (5.080mm)
    Length - Tail:
    0.250" (6.350mm)