    Samtec Inc. ZW-12-15-T-D-280-240
    Part No.:
    ZW-12-15-T-D-280-240
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-12-15-T-D-280-240.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 24POS
    Number of Positions:
    24
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.630" (16.002mm)
    Length - Post (Mating):
    0.110" (2.794mm)
    Length - Stack Height:
    0.280" (7.112mm)
    Length - Tail:
    0.240" (6.096mm)