    Samtec Inc. ZW-13-07-T-D-200-100
    Part No.:
    ZW-13-07-T-D-200-100
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-13-07-T-D-200-100.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 26POS
    Number of Positions:
    26
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Length - Overall Pin:
    0.430" (10.922mm)
    Length - Post (Mating):
    0.130" (3.302mm)
    Length - Stack Height:
    0.200" (5.080mm)
    Length - Tail:
    0.100" (2.540mm)