    Samtec Inc. ZW-14-10-L-S-400-430
    Part No.:
    ZW-14-10-L-S-400-430
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-14-10-L-S-400-430.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 14POS
    Number of Positions:
    14
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.830" (21.082mm)
    Length - Post (Mating):
    Length - Stack Height:
    0.400" (10.160mm)
    Length - Tail:
    0.430" (10.922mm)