    Samtec Inc. ZW-17-08-L-S-260-135
    Part No.:
    ZW-17-08-L-S-260-135
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-17-08-L-S-260-135.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 17POS
    Number of Positions:
    17
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    0.530" (13.462mm)
    Length - Post (Mating):
    0.135" (3.429mm)
    Length - Stack Height:
    0.260" (6.604mm)
    Length - Tail:
    0.135" (3.429mm)