    Samtec Inc. ZW-18-13-T-S-815-275
    Part No.:
    ZW-18-13-T-S-815-275
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-18-13-T-S-815-275.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 18POS
    Number of Positions:
    18
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.230" (31.242mm)
    Length - Post (Mating):
    0.140" (3.556mm)
    Length - Stack Height:
    0.815" (20.700mm)
    Length - Tail:
    0.275" (6.985mm)