    Samtec Inc. ZW-18-13-T-S-817-133
    Part No.:
    ZW-18-13-T-S-817-133
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDZW-18-13-T-S-817-133.pdf
    Description:
    CONN BRD STACK .100" 18POS
    Number of Positions:
    18
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)
    Row Spacing:
    Length - Overall Pin:
    1.230" (31.242mm)
    Length - Post (Mating):
    0.280" (7.112mm)
    Length - Stack Height:
    0.817" (20.752mm)
    Length - Tail:
    0.133" (3.378mm)