    SiTime SIT1602BI-23-25E-33.333300
    Part No.:
    SIT1602BI-23-25E-33.333300
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSIT1602BI-23-25E-33.333300.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 33.3333MHZ H/LV-CMOS
    Function:
    Enable/Disable
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    33.3333 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max):
    4.2mA