    SiTime SIT1602BI-23-28N-37.500000
    Part No.:
    SIT1602BI-23-28N-37.500000
    Manufacturer:
    SiTime
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSIT1602BI-23-28N-37.500000.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 37.5000MHZ H/LV-CMOS
    Manufacturer:
    SiTime
    Series:
    SiT1602B
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Part Status:
    Active
    Base Resonator:
    MEMS
    Type:
    XO (Standard)
    Function:
    Output:
    HCMOS, LVCMOS
    Voltage - Supply:
    2.8V
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    37.5 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max):
    4.5mA