    SiTime SIT1602BI-23-30N-74.250000
    Part No.:
    SIT1602BI-23-30N-74.250000
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSIT1602BI-23-30N-74.250000.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 74.2500MHZ H/LV-CMOS
    Voltage - Supply:
    3V
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    74.25 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max):
    4.5mA