    SiTime SIT1602BI-73-30S-32.768000
    Part No.:
    SIT1602BI-73-30S-32.768000
    Manufacturer:
    SiTime
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSIT1602BI-73-30S-32.768000.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 32.7680MHZ H/LV-CMOS
    Manufacturer:
    SiTime
    Series:
    SiT1602B
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Part Status:
    Active
    Base Resonator:
    MEMS
    Type:
    XO (Standard)
    Function:
    Standby (Power Down)
    Output:
    HCMOS, LVCMOS
    Voltage - Supply:
    3V
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    32.768 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Current - Supply (Max):
    4.5mA