    SiTime SIT1602BI-73-33E-28.636300
    Part No.:
    SIT1602BI-73-33E-28.636300
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSIT1602BI-73-33E-28.636300.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 28.6363MHZ H/LV-CMOS
    Function:
    Enable/Disable
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    28.6363 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Current - Supply (Max):
    4.5mA