    SiTime SIT3373AI-4B2-25NZ614.400000
    Part No.:
    SIT3373AI-4B2-25NZ614.400000
    Manufacturer:
    SiTime
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSIT3373AI-4B2-25NZ614.400000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCXO 614.4000MHZ HCSL
    Manufacturer:
    SiTime
    Series:
    SiT3373, Elite Platform™
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Part Status:
    Active
    Base Resonator:
    MEMS
    Type:
    VCXO
    Function:
    Output:
    HCSL
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±1570ppm
    Frequency:
    614.4 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)