    SiTime SIT3373AI-4E2-25NZ270.000000
    Part No.:
    SIT3373AI-4E2-25NZ270.000000
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSIT3373AI-4E2-25NZ270.000000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCXO 270.0000MHZ HCSL
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±1570ppm
    Frequency:
    270 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)