    SiTime SIT8008AI-73-18S-33.333000
    Part No.:
    SIT8008AI-73-18S-33.333000
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSIT8008AI-73-18S-33.333000.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 33.3330MHZ H/LV-CMOS
    Series:
    SiT8008
    Function:
    Standby (Power Down)
    Voltage - Supply:
    1.8V
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    33.333 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Current - Supply (Max):
    3.9mA