    SiTime SIT8008AI-73-33E-24.000000
    Part No.:
    SIT8008AI-73-33E-24.000000
    Manufacturer:
    SiTime
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSIT8008AI-73-33E-24.000000.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS
    Manufacturer:
    SiTime
    Series:
    SiT8008
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Part Status:
    Active
    Base Resonator:
    MEMS
    Type:
    XO (Standard)
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    HCMOS, LVCMOS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    24 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Current - Supply (Max):
    4.5mA