    Suntsu Electronics, Inc SXT21416BA16-37.400M
    Part No.:
    SXT21416BA16-37.400M
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSXT21416BA16-37.400M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 37.400MHZ 16PF SMD
    Frequency:
    37.4 MHz
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    16pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100 Ohms
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 60°C
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)