    Suntsu Electronics, Inc SXT32412DA16-16.384M
    Part No.:
    SXT32412DA16-16.384M
    Manufacturer:
    Suntsu Electronics, Inc
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSXT32412DA16-16.384M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 16.384MHZ 12PF SMD
    Manufacturer:
    Suntsu Electronics, Inc
    Series:
    SXT324
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Bulk
    Part Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    16.384 MHz
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    70 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 60°C
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Ratings:
    Mounting Style:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)