    Suntsu Electronics, Inc SXT32418EC17-52.000M
    Part No.:
    SXT32418EC17-52.000M
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSXT32418EC17-52.000M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 52.000MHZ 18PF SMD
    Frequency:
    52 MHz
    Frequency Tolerance:
    ±15ppm
    Load Capacitance:
    18pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    35 Ohms
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 70°C
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)