SXT3248DB16-28.63636M.pdf
| Frequency | 24 MHz | 20 MHz | 25 MHz | 27.12 MHz | 16 MHz |
| Frequency Tolerance | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| Load Capacitance | 8pF | 8pF | 8pF | 8pF | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 70 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C | -10°C ~ 60°C |
| Frequency Stability | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) |