    Suntsu Electronics, Inc SXT3248EA48-37.400M
    Part No.:
    SXT3248EA48-37.400M
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSXT3248EA48-37.400M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 37.400MHZ 8PF SMD
    Frequency:
    37.4 MHz
    Frequency Tolerance:
    ±15ppm
    Load Capacitance:
    8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    40 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)