    Suntsu Electronics, Inc SXT3248FD38-13.000M
    Part No.:
    SXT3248FD38-13.000M
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDSXT3248FD38-13.000M.pdf
    Description:
    CRYSTAL 13.000MHZ 8PF SMD
    Frequency:
    13 MHz
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100 Ohms
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)