    Susumu RG2012N-1153-B-T1
    Part No.:
    RG2012N-1153-B-T1
    Manufacturer:
    Susumu
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRG2012N-1153-B-T1.pdf
    Description:
    RES SMD 115K OHM 0.1% 1/8W 0805
    Manufacturer:
    Susumu
    Series:
    RG
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Obsolete
    Resistance:
    115 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)