    Susumu RG2012N-2743-B-T1
    Part No.:
    RG2012N-2743-B-T1
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRG2012N-2743-B-T1.pdf
    Description:
    RES SMD 274K OHM 0.1% 1/8W 0805
    Resistance:
    274 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)