    Susumu RG3216P-1132-B-T5
    Part No.:
    RG3216P-1132-B-T5
    Manufacturer:
    Susumu
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRG3216P-1132-B-T5.pdf
    Description:
    RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
    Manufacturer:
    Susumu
    Series:
    RG
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Resistance:
    11.3 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Ratings:
    1206
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)