    Susumu RG3216P-1372-B-T5
    Part No.:
    RG3216P-1372-B-T5
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRG3216P-1372-B-T5.pdf
    Description:
    RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
    Resistance:
    13.7 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)