    Susumu RL7520WT-R022-G
    Part No.:
    RL7520WT-R022-G
    Manufacturer:
    Susumu
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    Wide 3008 (2075 Metric), 0830
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRL7520WT-R022-G.pdf
    Description:
    RES 0.022 OHM 2W 3008 WIDE
    Manufacturer:
    Susumu
    Series:
    RL
    Package/Case:
    Wide 3008 (2075 Metric), 0830
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Resistance:
    22 mOhms
    Tolerance:
    ±2%
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Current Sense
    Temperature Coefficient:
    0/ +350ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    2W
    Ratings:
    0830
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.295" W (2.00mm x 7.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)