    Susumu RR0816P-203-B-T5
    Part No.:
    RR0816P-203-B-T5
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRR0816P-203-B-T5.pdf
    Description:
    RES SMD 20K OHM 0.1% 1/16W 0603
    Resistance:
    20 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)