    Susumu RR1220P-153-B-T5
    Part No.:
    RR1220P-153-B-T5
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRR1220P-153-B-T5.pdf
    Description:
    RES SMD 15K OHM 0.1% 1/10W 0805
    Resistance:
    15 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Ratings:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)