    TT Electronics/BI P160KN-3EA20C2K
    Part No.:
    P160KN-3EA20C2K
    Mounting Style:
    1. How to order P160KN-3EA20C2K on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the P160KN-3EA20C2K price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of P160KN-3EA20C2K?
    Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
    Features - - - - -
    Actuator Diameter 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm)
    Taper Linear Linear Linear Linear Logarithmic
    Number of Gangs 1 1 1 1 1
    Power (Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.1W, 1/10W
    Adjustment Type User Defined Side Adjustment User Defined Side Adjustment User Defined
    Actuator Length 0.787" (20.00mm) 0.591" (15.00mm) 0.591" (15.00mm) 0.591" (15.00mm) 0.591" (15.00mm)