    TT Electronics/BI P260P-S4AF5BB20K
    Part No.:
    P260P-S4AF5BB20K
    Mounting Style:
    1. How to order P260P-S4AF5BB20K on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the P260P-S4AF5BB20K price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of P260P-S4AF5BB20K?
    Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
    Actuator Diameter 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm)
    Taper Linear Logarithmic Linear Linear Linear
    Number of Gangs 1 1 1 1 1
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.25W, 1/4W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
    Adjustment Type Side Adjustment Side Adjustment Side Adjustment Side Adjustment Side Adjustment
    Actuator Length 0.787" (20.00mm) 0.787" (20.00mm) 0.630" (16.00mm) 0.630" (16.00mm) 0.630" (16.00mm)