    Vishay General Semiconductor - Diodes Division GSOT12-HG3-18
    Part No.:
    GSOT12-HG3-18
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGSOT12-HG3-18.pdf
    Description:
    TVS DIODE 12VWM 26VC SOT23
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    12V (Max)
    Voltage - Breakdown (Min):
    13.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    26V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    12A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse:
    312W
    Capacitance @ Frequency:
    115pF @ 1MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TJ)