    YAGEO RC0402FR-1022RL
    Part No.:
    RC0402FR-1022RL
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRC0402FR-1022RL.pdf
    Description:
    RES 22 OHM 1% 1/16W 0402
    Series:
    RC_L
    Resistance:
    22 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Features:
    Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)