    Central Semiconductor Corp 3SMC100CA TR13 PBFREE
    Part No.:
    3SMC100CA TR13 PBFREE
    Manufacturer:
    Central Semiconductor Corp
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    DO-214AB, SMC
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD3SMC100CA TR13 PBFREE.pdf
    Description:
    TVS DIODE 100VWM 162VC SMC
    Manufacturer:
    Central Semiconductor Corp
    Package/Case:
    DO-214AB, SMC
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Type:
    Zener
    Unidirectional Channels:
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    100V
    Voltage - Breakdown (Min):
    111V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    162V
    Supplier Device Package:
    SMC
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    18.6A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Bidirectional Channels:
    1
    Power Line Protection:
    No
    Part Applications:
    General Purpose
    Mounting Style:
    Surface Mount
    Capacitance @ Frequency:
    Qualification:
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    1. How to order 3SMC100CA TR13 PBFREE on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 3SMC100CA TR13 PBFREE price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 3SMC100CA TR13 PBFREE?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image 3SMC100CA TR13 PBFREE
    Part Number 3SMC100CA TR13 PBFREE
    Manufacturer Central Semiconductor Corp
    Package/Case DO-214AB, SMC
    Series -
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Type Zener
    Unidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V
    Voltage - Breakdown (Min) 111V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
    Supplier Device Package SMC
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.6A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
    Bidirectional Channels 1
    Power Line Protection No
    Part Applications General Purpose
    Mounting Style Surface Mount
    Capacitance @ Frequency -
    Qualification -
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)