    Central Semiconductor Corp 3SMC120CA TR13 PBFREE
    Part No.:
    3SMC120CA TR13 PBFREE
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD3SMC120CA TR13 PBFREE.pdf
    Description:
    TVS DIODE 120VWM 193VC SMC
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    120V
    Voltage - Breakdown (Min):
    133V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    193V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    15.6A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    1. How to order 3SMC120CA TR13 PBFREE on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 3SMC120CA TR13 PBFREE price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 3SMC120CA TR13 PBFREE?
    Image 3SMC120CA TR13 PBFREE
    Part Number 3SMC120CA TR13 PBFREE
    Unidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V
    Voltage - Breakdown (Min) 133V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
    Supplier Device Package SMC
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.6A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
    Qualification -
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)