    Central Semiconductor Corp 3SMC54CA TR13 PBFREE
    Part No.:
    3SMC54CA TR13 PBFREE
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD3SMC54CA TR13 PBFREE.pdf
    Description:
    TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    54V
    Voltage - Breakdown (Min):
    60V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    87.1V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    34.4A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    1. How to order 3SMC54CA TR13 PBFREE on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 3SMC54CA TR13 PBFREE price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 3SMC54CA TR13 PBFREE?
    Image 3SMC54CA TR13 PBFREE
    Part Number 3SMC54CA TR13 PBFREE
    Unidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V
    Voltage - Breakdown (Min) 60V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
    Supplier Device Package SMC
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 34.4A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
    Qualification -
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)