    Comchip Technology ATV75PLAD10A-HF
    Part No.:
    ATV75PLAD10A-HF
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    2-SMD
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDATV75PLAD10A-HF.pdf
    Description:
    AUTOMOTIVE DIODE TVS 7500W 10V U
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Package/Case:
    2-SMD
    Series:
    ATV75PLADxx(C)A-HF
    Packaging:
    Tube
    Part Status:
    Active
    Type:
    Zener
    Unidirectional Channels:
    1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    10V
    Voltage - Breakdown (Min):
    11.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    17V
    Supplier Device Package:
    ASM-10A
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    441.1A
    Power - Peak Pulse:
    7500W (7.5kW)
    Bidirectional Channels:
    Power Line Protection:
    No
    Part Applications:
    Mounting Style:
    Surface Mount
    Capacitance @ Frequency:
    Qualification:
    AEC-Q101
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Automotive
    1. How to order ATV75PLAD10A-HF on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the ATV75PLAD10A-HF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ATV75PLAD10A-HF?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image ATV75PLAD10AT-HF ATV75PLAD10A-HF
    Part Number ATV75PLAD10AT-HF ATV75PLAD10A-HF
    Manufacturer Comchip Technology Comchip Technology
    Package/Case - 2-SMD
    Series - ATV75PLADxx(C)A-HF
    Packaging Tape & Reel (TR) Tube
    Part Status Active Active
    Type - Zener
    Unidirectional Channels - 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) - 10V
    Voltage - Breakdown (Min) - 11.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp - 17V
    Supplier Device Package - ASM-10A
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) - 441.1A
    Power - Peak Pulse - 7500W (7.5kW)
    Bidirectional Channels - -
    Power Line Protection - No
    Part Applications - -
    Mounting Style - Surface Mount
    Capacitance @ Frequency - -
    Qualification - AEC-Q101
    Operating Temperature - -55°C ~ 150°C (TJ)