    Comchip Technology ATV75PLAD36A-HF
    Part No.:
    ATV75PLAD36A-HF
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDATV75PLAD36A-HF.pdf
    Description:
    AUTOMOTIVE DIODE TVS 7500W 36V U
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    36V
    Voltage - Breakdown (Min):
    40V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    58.1V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    129A
    Power - Peak Pulse:
    7500W (7.5kW)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Automotive
    1. How to order ATV75PLAD36A-HF on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the ATV75PLAD36A-HF price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ATV75PLAD36A-HF?
    Image ATV75PLAD36AT-HF ATV75PLAD36A-HF
    Part Number ATV75PLAD36AT-HF ATV75PLAD36A-HF
    Type - Zener
    Unidirectional Channels - 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) - 36V
    Voltage - Breakdown (Min) - 40V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp - 58.1V
    Supplier Device Package - ASM-10A
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) - 129A
    Power - Peak Pulse - 7500W (7.5kW)
    Qualification - AEC-Q101
    Operating Temperature - -55°C ~ 150°C (TJ)