    CTS-Frequency Controls 516M38415ITR
    Part No.:
    516M38415ITR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD516M38415ITR.pdf
    Description:
    2.0mm x 1.6mm Surface Mount Clip
    Voltage - Supply:
    1.8V
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Frequency Stability:
    ±1.5ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    38.4 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Current - Supply (Max):
    2.5mA
    Surface Mount
    1. How to order 516M38415ITR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 516M38415ITR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 516M38415ITR?
    Image 516M38415ITR
    Part Number 516M38415ITR
    Output Clipped Sine Wave
    Voltage - Supply 1.8V
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
    Frequency Stability ±1.5ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 38.4 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Current - Supply (Max) 2.5mA