    CTS-Frequency Controls 516N14410CTR
    Part No.:
    516N14410CTR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD516N14410CTR.pdf
    Description:
    2.0mm x 1.6mm Surface Mount Clip
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Frequency Stability:
    ±1ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    14.4 MHz
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Current - Supply (Max):
    2mA
    Surface Mount
    1. How to order 516N14410CTR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 516N14410CTR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 516N14410CTR?
    Image 516N14410CTR
    Part Number 516N14410CTR
    Output Clipped Sine Wave
    Voltage - Supply 2.5V
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
    Frequency Stability ±1ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 14.4 MHz
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Current - Supply (Max) 2mA