    CTS-Frequency Controls 517L19225CTR
    Part No.:
    517L19225CTR
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD517L19225CTR.pdf
    Description:
    2.0mm x 1.6mm Surface Mount HCMO
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Series:
    517
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    TCXO
    Function:
    Standby (Power Down)
    Output:
    HCMOS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Frequency Stability:
    ±2.5ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    19.2 MHz
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Current - Supply (Max):
    10mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Ratings:
    Mounting Style:
    Surface Mount
    1. How to order 517L19225CTR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 517L19225CTR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 517L19225CTR?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image 517L19225CTR
    Part Number 517L19225CTR
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series 517
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type TCXO
    Function Standby (Power Down)
    Output HCMOS
    Voltage - Supply 3.3V
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
    Frequency Stability ±2.5ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 19.2 MHz
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Current - Supply (Max) 10mA