    CTS-Frequency Controls 526N30725DTR
    Part No.:
    526N30725DTR
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD526N30725DTR.pdf
    Description:
    3.2mm x 2.5mm Surface Mount HCMO
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Series:
    526
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    TCXO
    Function:
    Standby (Power Down)
    Output:
    HCMOS
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Height - Seated (Max):
    0.047" (1.20mm)
    Frequency Stability:
    ±2.5ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    30.72 MHz
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max):
    10mA
    Supplier Device Package:
    4-SMD (3.2x2.5)
    Ratings:
    Mounting Style:
    Surface Mount
    1. How to order 526N30725DTR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 526N30725DTR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 526N30725DTR?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image 526N30725DTR
    Part Number 526N30725DTR
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series 526
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type TCXO
    Function Standby (Power Down)
    Output HCMOS
    Voltage - Supply 2.5V
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
    Frequency Stability ±2.5ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 30.72 MHz
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max) 10mA