    CTS-Frequency Controls 637L15005C2T
    Part No.:
    637L15005C2T
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD637L15005C2T.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVDS SMD
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Series:
    637
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Height - Seated (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    150 MHz
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max):
    66mA
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    Mounting Style:
    Surface Mount
    1. How to order 637L15005C2T on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 637L15005C2T price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 637L15005C2T?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image 637L15005C2T
    Part Number 637L15005C2T
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series 637
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 2.5V
    Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
    Frequency Stability ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 150 MHz
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max) 66mA