    CTS-Frequency Controls 637P15005C2T
    Part No.:
    637P15005C2T
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD637P15005C2T.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Height - Seated (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    150 MHz
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max):
    88mA
    Surface Mount
    1. How to order 637P15005C2T on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 637P15005C2T price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 637P15005C2T?
    Image 637P15005C2T
    Part Number 637P15005C2T
    Output LVPECL
    Voltage - Supply 2.5V
    Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
    Frequency Stability ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 150 MHz
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Current - Supply (Max) 88mA